Archiv pro rok 2009

Ladislav Nicek, nejstarší otužilec v ČR

Nejstarší otužileckou soutěž v ČR (a možná i na světě) — Memoriál Alfreda Nikodéma — pořádal „na Štěpána“ nejstarší otužilecký oddíl v ČR (a možná i na světě) - I. plavecký klub otužilců Praha. Nejstaršímu účastníku bylo 96 let (Ladislav Nicek z Olomouce, na snímku), nejmladší otužilkyni bylo 14 let (Anna Kuřinová, 14 let). Celkem se zúčastnilo rekordních 162 plavců, z toho 29 žen. Letošního 63. ročníku soutěže se zúčastnil i relativně velký počet plavců „mimo soutěž“ neregistrovaných v některém z oddílů zimního plávání, a to 26 (pro srovnání — loni to bylo 13). Že by přece jen to byl vliv „prasečí“ chřipky a že si lidi konečně uvědomili, že otužování je koneckonců lepší (a lacinější) než očkování, enzymové doplňky stravy nebo léky na podporu imunity?
Pokračování…


Jak tak snídám a přesnídávkuji s televizí (většinou se zpravodajstvím), tak mi dnes málem zaskočilo. V přímém přenosu kongresu evropských socialistů domácí leader Paroubek přivítal delegáty tradičním „soudružky a soudruzi“.
Pokračování…


Včerejší zprávy mne skutečně šokovaly. Vláda jako nového eurokomisaře vybrala člověka, který vystudoval v Moskvě Institut mezinárodních vztahů. Je možné, že se jedná pouze o odborníka na svém místě, který bude v Bruselu přijat kladně, ale moc tomu nevěřím.
Pokračování…


Na Domečku z karet vyšel článek, který byl sice formálně o jednom technickém aspektu vyhledávání na Internetu, ale současně dal podnět k úvaze, zda rozvojem Googlu nevzniká skutečný orwellovský Velký bratr.
Pokračování…


Už jsem viděl soutěž na ledacos, ale tohle mne docela pobavilo: on-line soutěž o vibrátor. Stačí pět správných odpovědí a luxusní silikonový model PlayHouse za jedenáct stovek může  být váš.
Pokračování…


Po prodlouženém víkendu bez televize a dalších zpravodajských kanálů byl návrat do reality nárazem na tvrdou podložku. MF Dnes odhalila (zinscenovala) dosti výživnou aféru: nastrčený člověk se obrátil se na vedoucí politické strany jako majitel fiktivní sítě hracích automatů Jackpot se žádostí o pomoc proti přijetí připravovaného návrhu zákona, který by měl více zpoplatnit hrací automaty. Pomoc by nebyla zadarmo, provokatér nabízel milion korun jako úplatek. Výsledek je dosti zajímavý:
Pokračování…


Když se tak dívám na úsilí našich politiků vyřešit stávající zapeklitou situaci, tak mne udivuje, že se už vůbec nikdo nezmiňuje o tom, tak to celé vzniklo. Úplně se to zapomnělo. Zváště panu Paroubkovi, který se teď tváří jako jeden ze spasitelů, bych si dovolil připomenout, že vládní krize nám nespadla z Marsu.
Pokračování…


Populismus vrcholí a navíc předvolební agitace se dostala do obrátek, které připomínají masový marketing pracích prášků.
Pokračování…


Reklamní systémy (jako třeba Google AdWords, který je ostatně i na tomto blogu) se snaží o maximální efekt a vkládají reklamu „kontextově“. Tedy tak, aby téma reklamy se shodovalo s tématem stránky. Strojové přiřazení reklamního textu ke stránce ovšem může působit komicky. Ostatně posuďte sami kombinace stránek a na nich umístěných reklamních textů, které jsem posbíral:
Pokračování…


Jak jsem teď nedávno četl, vánoční šílenství v některých zemích již propuklo. Já sám dárky zatím nekupuji, ale dělám si zatím zásobu nápadů, kde by se co dalo pořídit. Při té příležitosti jsem narazil na on-line prodejnu stříbrných šperků.
Pokračování…


Tohle jsem dostal v mailu, abych to poslal dál. Protože však nerad spamuji, dávám to raději na web.
Pokračování…


V sobotu 8.8.2009 proběhl v Jablonci nad Nisou plavecký závod „Mosconi Cup“, letos nově zařazený do oficiálního Českého poháru dálkového plavání. Takových závodů je za sezónu přes 20, proč jej zmiňuji, jsou ony „zpěvy“ (součástí doprovodného programu byla i reprodukovaná hudba) a především „tance“, které zajistili sami závodníci.
Pokračování…


AIDS-HIV

Netradiční metodou prevence AIDS je mužská obřízka (info viz obrizka.ihelpdesk.cz), která snižuje riziko přenosu HIV ze ženy na muže téměř na třetinu. Mezinárodní organizace UNAIDS doporučuje sériově provádět mužskou obřízku v oblastech, kde heterosexuální přenos podstatnou měrou přispívá k šíření epidemie.
Pokračování…


Při hledání informací o ricinovém oleji jsem našel nejméně na dvou místech strojový překlad odpovídajícho hesla z wikipedie (castor oil), pořízený překladačem Eurotran. Vzhledem k tomu, že v případě Eurotranu se jedná o produkt, který byl dosti intenzivně inzerován na Internetu, byl jsem z výsledného překladu (na tomto konkrétním případě) docela v rozpacích. Ostatně posuďte sami:
Pokračování…


Myslím že pro prázdninové období by se měly platit buď nižší nebo žádné koncesionářské poplatky.
Pokračování…


HIV / AIDS Symptomy

Pokud chcete vidět, co vás může čekat v případě nezřízeného a nechráněného sexu, podívejte se na mapu příznaků AIDS na serveru AIDS-SIDA.com. K dispozici je i česká verze.
Pokračování…


Tohle je samozřejmě nadsázka, která mne napadla při jízdě přes celou Prahu z Chodova až na letiště (a zpět). A z každého rohu na mne koukala paní Zubová z DSZ (Demokratické strany zelených). Po té jízdě a možná tisícinásobném shlédnutí jejího „vyliftovaného“ obličeje jsem toho měl skutečně plné zuby.
Pokračování…


Tak konečně nadešlyvoby do EU a nastal čas si pořádně prostudovat volební lístky. Některé z nich jsou dosti kuriózní.
Pokračování…


Taky máte dojem, že polické strany daly letos více peněz do internetové reklamy? Objevili i PPC reklamu, tedy tu, která je placena za kliknutí — zobrazení je zadarmo. Asi tím trochu i riskují. Češi jsou zlomyslníci, jak se ukázalo ve vajíčkové aféře s Jiřím Paroubkem. Určitě hrozí situace, že někdo bude klikat na reklamy stran, které ho nezajímají, jenom s tím cílem, aby z kapes těchto stran vytáhl peníze za spotřebovanou reklamu.


Všimli jste si také, že političky a politici se snaží vypadat v předvolebním období co nejlépe, a to i fyzicky. Především se snaží vypadat mladší. Já to ovšem považuji za kontraproduktivní.
Pokračování…