Současný ministr financí v demisi Kalousek se inspiroval Božím příkladem a pokusil o letošních Velkonocích o vlastní politické zmrtvýchvstání. Ještě na Velký Pátek to vypadalo, že žádný ze stávajících ministrů v v přechodné vládě nebude, tento týden to však vypadá, že si Kalousek své místo zatím podrží.

Pikantní na to všem jsou ovšem dvě věci:

  • Proti Kalouskovu setrvání není Paroubek. Kdo si pamatuje na poslední vládní krizi spojenou s její rekonstrukcí, tak si jistě vzpomene, že Paroubek byl zásadně proti tomu, aby po rekonstrukci vlády zůstal právě Kalousek, za kterého se tehdy vehementně postavil premiér. Co vedlo ČSSD k tomu, že nyní je pro ně Kalousek akceptovatelný jako ministr finanaci? Že by o Velikonocích prozřeli?
  • Kalouskova rodná strana sama jde nyní do důsledné opozice. Opozice proti úřednické vládě zní trochu zvláštně. Lidoveckou opozici je ovšem třeba dešifrovat tak, že předvolbami se nechce spojovat s nikým — právě proto, aby se po volbách mohla spojit s každým. Stálým programem lidovců je octinout se po volbách vždy na vítězné straně.

Jeden komentář k příspěvku
„Kalouskovo „zmrtvýchvstání““

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

  1. Jan Novák:

    Aby zase do mrtvých neupadl, jeslti ho budou šikanovat… http://plebs.cz/aktualne/miroslav-kalousek-je-gay/

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>