Tak konečně nadešlyvoby do EU a nastal čas si pořádně prostudovat volební lístky. Některé z nich jsou dosti kuriózní.

Kvantita

Většina stran dala na kandidátky plný počet, který je možno do Evropského parlamentu vůbec zvolit. Optimismus vskutku nevídaný. Je tu ovšem několik výjimek. Tak třeba Strana svobodných demokatů má jediného kandidáta, Česká strana národně sociální také — tento kandidát ani není členem strany! Strana, která do voleb není schopna postavit ani jediného svého člena, je fakt kuriózní! Tenhle problém má třeba i Strana demokracie a svobody se 4 nestranickými kandidáty. To recesistická Balbínova poetická strana má alespoň na 6 kandidujících nestraníků jednoho řádného kandidujícího člena.

Anti-feminismus

Pokud se týče zastoupení žen mezi kandidáty, tak v téhle tolik diskutované otázce jsou zde také kuriózní případy. Třeba Strana svobodných občanů má z 26 kandidátů jedinou ženu na 5. místě — buď je něco divného s tou kandidátkou nebo je něco shnilého v „demokratické“ straně. Na jiných lístcích je občas také nějká žena, ale i tak první na řadě je na nevolitelném místě. Tady v Praze ODS vystrkuje v reklamách na odiv svou JUDr. Alenu Češkovou, ale na kandidátku ji dala na 9. místo a to je z žen první v pořadí; pak dlouho nic a další žena je na již zcela nevolitelném 14. místě.


Žádný komentář k příspěvku
„Úvaha nad volebními lístky“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>