Netradiční metodou prevence AIDS je mužská obřízka (info viz obrizka.ihelpdesk.cz), která snižuje riziko přenosu HIV ze ženy na muže téměř na třetinu. Mezinárodní organizace UNAIDS doporučuje sériově provádět mužskou obřízku v oblastech, kde heterosexuální přenos podstatnou měrou přispívá k šíření epidemie.

AIDS-HIVJedná se ovšem pouze o pomocnou metodu, kterou je možno úspěšně aplikovat jen jako součást preventivního programu. Perličkou je, že na programy hromadné obřízky v Africe přispěla i nadace Billa Gatese, zakladatele firmy Microsoft.

Po předchozích výzkumech byla dobrovolná masová mužská obřízka (s lékařskou asistencí) zahájena konkrétně v Ugandě. Tak uvidíme.


Jeden komentář k příspěvku
„Na AIDS se skalpelem“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

  1. Antonín Vlas:

    Nevím kdy byl vydán tento článek, ale je plný dezinformací. Dne nejnovějších poznatků to u HIV nefunguje. Dnes už se ví, že ty radionomické studie, které provedli Bailey, Gray a Auvert byly záměrně cinknuté. Dotyční byli fanatickými cirkumfetišisty, kteří by nejraději viděli celý mužský svět zmrzačený amputací předkožky dávno předtím, než ty studie začli provádět.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>