Když se tak dívám na úsilí našich politiků vyřešit stávající zapeklitou situaci, tak mne udivuje, že se už vůbec nikdo nezmiňuje o tom, tak to celé vzniklo. Úplně se to zapomnělo. Zváště panu Paroubkovi, který se teď tváří jako jeden ze spasitelů, bych si dovolil připomenout, že vládní krize nám nespadla z Marsu.

Krize je důsledkem onoho vyjádření nedůvěry vládě na jaře 2009, kterou zorganizovala (aby to bylo ještě pikantnější, tak uprostřed našeho přesednictví EU) právě ČSSD. Socdemákům ovšem nevyčítám, že shodili vládu, na to má opozice právo. Ale vzpomeňme si, jak to bylo: když se hledal návrh na nového designovaného premiéra, tak se ukázalo, že ČSSD není schopna ani navrhnout kandidáta, který by se mohl ucházet o to, aby ho pan prezident jmenoval.

Podle mne tedy stávající krizi způsobila ČSSD tím, že rozbila vládu, aniž měla současně schůdný návrh dalšího politického postupu. Na tohle by se nemělo zapomínat a mělo by se to projevit i v konečném zúčtování v den voleb.


Žádný komentář k příspěvku
„Krize nespadla z Marsu“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>