Po prodlouženém víkendu bez televize a dalších zpravodajských kanálů byl návrat do reality nárazem na tvrdou podložku. MF Dnes odhalila (zinscenovala) dosti výživnou aféru: nastrčený člověk se obrátil se na vedoucí politické strany jako majitel fiktivní sítě hracích automatů Jackpot se žádostí o pomoc proti přijetí připravovaného návrhu zákona, který by měl více zpoplatnit hrací automaty. Pomoc by nebyla zadarmo, provokatér nabízel milion korun jako úplatek. Výsledek je dosti zajímavý:

  • Strana zelených odmítla okamžitě. Pokud to nebylo zhodnocení reality, že jako malá strana nemají stejně možnost podstatně hlasování ovlivnit, tak chválíme.
  • ODS a ČSSD odmítli po určitém váhání. Jestli chválit, to nevím, protože se také nabízí varianty, že buď milion je málo, nebo jednoduše zjistili, že firma Jackpot neexistuje, a že je to zřejmě bouda.
  • Do pasti se chytili Ladislav Šustr za TOP09 a dvojice místopředsedů KSČM Jiří Dolejš s Čeňkem Milotou (oba členové komunistické strany zřejmě usoudili, že je konečně třeba něco udělat pro lidi a začli u sebe). I kdyby se neprokázalo, že se skutečně dopustili něčeho protiprávního, měli by být superarbitrováni pro blbost, když si ani neověřili, s kým jednají. Jiří Dolejš se nehodlá vzdát svého poslaneckého mandátu — jak ale může rozhodovat o miliardách našeho státního rozpočtu, když sedne na lep prvnímu podvodníkovi!?! I když bychom ponechali stranou morální rozměr celé kauzy, už jen to jej diskvalifikuje jako politika.

Žádný komentář k příspěvku
„Svatováclavská aféra“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>