Archiv pro měsíc 04/2009

Svět je plný záhad. Jednou z nich je to, kde se vlastně vzala zpráva o tom, že by Kalousek mohl přečkat pád vlády a jako jediný by mohl setrvat i nadále na ostře sledovaném Ministerstvu financí.
Pokračování…


Současný ministr financí v demisi Kalousek se inspiroval Božím příkladem a pokusil o letošních Velkonocích o vlastní politické zmrtvýchvstání. Ještě na Velký Pátek to vypadalo, že žádný ze stávajících ministrů v v přechodné vládě nebude, tento týden to však vypadá, že si Kalousek své místo zatím podrží.
Pokračování…


Jako červená nit se táhne naší historií českých parlamentních voleb těsný výsledek, a tak je vůbec složité sestavit vládu, která by měla podporu v parlamentu alespoň 101/99 hlasů. Topolánek a jiní si slibují pomoc od změny volebního zákona, která by dala vítězi větší počet křesel v parlamentě než dosud — takový bonus pro vítěze. Podle mne by mohl být efekt sporný.
Pokračování…


Konečně jsem se v televizi dozvěděl něco užitečného! ČT24 dnes přinesla informaci o průzkumu mezi šimpanzy: samci, kteří nabízejí svým partnerkám více masa, si také s nimi mohou užít více sexu. Konečně se něco, co jsme tušili už dávno, potvrdilo seriózním vědeckým experimentem.
Pokračování…


Sleduji diskusi i názory politiků na konec Topolánkovy vlády, kterou způsobila opozice vyslovením nedůvěry. Prakticky všichi ti, jejichž názory považuji za rozumné, tento krok odsoudili. Jedinou výjimkou byl prof. Švejnar.
Pokračování…


Sbormistr Bohumil Kulínský nastoupil výkon trestu v pankrácké věznici v Praze. Byl odsouzen na 5,5 roku za to, že na zájezdech a soustředěních sboru Bambini di Praga osahával celkem 19 svých mladých svěřenkyň a se šesti z nich měl pohlavní styk. Ve vězení prý hodlá založit sbor a tak obnovit svou sbormistrovskou kariéru.
Pokračování…