Archiv pro rok 2010

AIDS-HIV

Na prvního prosince připadá Světový den boje proti AIDS (viz www.aids-help.eu). Listopad se chýlí ke konci, ale publicita pro tento významný dni je prakticky nulová, i když jej naše vláda zařadila do svého oficiálního kalendáře.
Pokračování…


Klesání

Na novinkách.cz proběhl článek o tom, že dolar po delší dobu stále klesá. Zajímavá je ovšem příčina: FED (instituce přibližně na úrovni našeho Ministerstva financí) skupuje za nové bankovky státní dluh. Jestli jsem dobře pochopil článek pana Brychty, tak je je vlastně státem organizovaná inflace.
Pokračování…


Pilně vybírám poštovní schránku a všechny „commercials“ čtu na místě nejpříhodnějším, totiž na WC. Obzvláště příhodné toto místo považuji pro studium předvolebních materiálů. Škoda jen, že se tisknou povětšinou na křídovém papíře, jinak bych jim dodal na závěr sezení též nějaký smysl a stranám bych potrubní poštou poslal zprávu o věcné užitečnosti jejich marketingu. Ovšem objevilo se tam i několik neetických materiálů, a dost se podivuji, že se nikdo proti nim neozval.
Pokračování…


Co již se vynaložilo umu na formování ženského zadečku. Naposledy to jsou boty na hubnutí Reebok EasyTone. Stačí si je nazout a chodit, efekt by se měl dostavit automaticky. Cítím v tom nespravedlnost. Konečně by se mělo někdo zabývat také automatizací formování mužského břicha.
Pokračování…


Tak nám volby dopadly neočekávaným propadem socialistů. Dobrá zpráva. Voliči se nenechali koupit ani za 13. důchody ze zisku ČEZ ani za 30korunové poplatky u lékaře. Kdo teď bude premiérem?
Pokračování…


Ano, pane ministře

Narážím na velmi pozdní vysílání seriálu BBC Jistě, pane ministře, který začne tuto sobotu ve 14 hodin prvním dílem. Začne tedy prakticky až po uzavření volebních místností.
Pokračování…


Dieta

Teď v souvislosti s novým kolem TV reklamy na Alli také mimo jiné sleduji i uživatelské diskuze ke článkům o Alli na hubnutí na blogu www.doplavek.cz. Je docela zajímavé se podívat i na očekávání, která diskutující mají.
Pokračování…


Další z se série návrhů (předchozí díl) pro politiky, aby mne jako voliče zaujali.
Pokračování…


Tak jsem se díval na Seznamu na statistiky hledání léků na hubnutí a zjistil jsem zajímavý efekt skokového navýšení pro den 9.3., tedy den následující po MDŽ. Netýká se to jen výše zmíněného přípravku na hubnutí Alli, ale také třeba léků Xenical, Adipex, Lindaxa a Meridia.
Pokračování…


Další ze se série návrhů politikům, co zařadit do volebního programu.
Pokračování…


Šetření

Tak jsem se svým kamarádem diskutoval o tom, jak pomoci Paroubkovi s předvolebními plány na lepší zdravotnictví. No a dozvěděl jsem se od něj podnětný návrh (možná by šel i patentovat):
Pokračování…


Blíží se volby a strany přicházejí s nejrůznějšími nápady, jak ulovit co nejvíce hlasů. Rozhodl jsem se jim pomoci, pokud se týká mého hlasu, a hodlám postupně zvěřejnit svůj volební program voliče. Získají tak vodítko pro cestu, jak se mohou o můj hlas ucházet.
Pokračování…


Při probírání maateriálu o hubnutí jsem narazil na článek, který (zřejmě s gustem) zveřejnila na svých stránkách farmaceutická firma Abbott. Předmětem kritiky byl lék na hubnutí s účinnou látkou fentermin. Kdo se trochu v problematice orientuje, tak ví, že kritizovaným přípravkem byl Adipex retard.
Pokračování…


Tak nám zrušili Lindaxu, Meridii i Sibutramin. No vlastně jim ještě oficiálně v rámci EU nezrušili registraci, nicméně to doporučili. A v ČR se začíná de facto stahovat z trhu, pokud dobře rozumím informacím ze SÚKLu. Evropská léková agentura dospěla k názoru, že rizika převyšují přínos. Co nám tedy zbývá — třeba lék na hubnutí Alli (pro info klikněte zde), který blokuje vstřebávání tuků.
Pokračování…


ALLI na hubnutí

Co všechno jsme schopni udělat pro to, abychom zhubli pohodlně? V televizi už nějakou dobu běží reklama na Alli. Na webu je řada stránek věnovaných přípravku Alli na hubnutí a diskuzi jeho účinků. Alli je slabší variantou přípravku na hubnutí Xenical (info zde), který je k dispozici pouze na lékařský předpis (v obou případech je účnnou látkou orlistat, doporučovaný např. zde).
Pokračování…


V posledních dnech naplno vyhřezla arogance pražského magistrátu, který místo toho, aby zajistil řádné odklízení sněhu ze všech míst, za které odpovídá, raději zvýšil pojistné plnění za škody. Je pravda, že pojištění možná přjde levněji než odklízení sněhu, jak ale k tomu přijdou lidé na vozíku, kteří sněhovými bariérami neprojedou, nebo nevidomí, kteří přišli o své naučené orientační body? Mohou se pojistit proti aroganci vlastních zastupitelů?


Kontrola váhy

Taky máte ten problém? Zdá se vám, že se váha po Vánocích zbláznila a ukazuje nesmyslné údaje? S nadějí v srdci vyhledáte maminku, souseda nebo lékaře a zkusíte se zvážit u nich: i jejich váha se zbláznila stejně jako ta vaše.
Pokračování…