Tak jsem se svým kamarádem diskutoval o tom, jak pomoci Paroubkovi s předvolebními plány na lepší zdravotnictví. No a dozvěděl jsem se od něj podnětný návrh (možná by šel i patentovat):

Šetření„Zrušit poplatky u lékaře, to je jen polovičaté řešení. Mělo by také následovat zrušení platů lékařů. Stejně se musí řídit Hippokratovou přísahou.“  Skutečně velmi podnětné, a navíc je tam i právní hledisko, které může přinést zajímavé úspory (kamarád je JUDr., a ne z Plzně).

Jakmile  se jednou vytýčí směr, nápady se jen sypou. Na technicko-materiálním zabezpečení jsme se úplně neshodli. „Chceš být rentgenolog, tak si kup rentgen … za svoje!“ byl jeden názor. Alternativou by bylo: „chceš zrentgenovat zlomenou haxnu, přines si svůj rentgen!“

Až dodatečně mne napadlo, že jediná správná cesta je zrušit nejen poplatky a platy, ale i ty rentgeny a jiné hlouposti, které stojí peníze. Jen tak totiž může být zdravotnictví skutečně zadarmo.


Žádný komentář k příspěvku
„Za zdravotnictví zadarmo!“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>