Tak nám volby dopadly neočekávaným propadem socialistů. Dobrá zpráva. Voliči se nenechali koupit ani za 13. důchody ze zisku ČEZ ani za 30korunové poplatky u lékaře. Kdo teď bude premiérem?

Zatím se stále spekuluje mezi Sobotkou, statutárním zástupcem ČSSD, a  Nečasem,  volebním leaderem ODS.  První sice reprezentuje stranu, která získala těsně nejvyšší počet hlasů, ten druhý má zase reálnou naději sestavit většinovou koaliční vládu. Mně se však nelíbí ani jedna volba. Premiérem by měl být řádný předseda strany, který má nejširší mandát strany, obvykle získaný na jejím sjezdu. To podle mne statutární zástupce/volební leader již nemá. Navíc strany, které v předvolebním nebo povolebním čase přijdou o svého řádného předsedu, zřejmě mají vnitřní problémy a měly by se nejprve konsolidovat.

Proto nejlepším kandidátem se mi zdá řádný předseda Top09 Schwarzenberg. Toho bych navrhl já a ostatním stranám bych doporučil, aby se vzpamatovaly.


Žádný komentář k příspěvku
„Kdo bude nový premiér?“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>