Archiv pro rok 2011

Otužilci ve Vltavě, Praha 26.12.2011 - vítězka závodu na 750m

Otužilci I.PKO Praha uspořádali tradiční soutěž, která se koná vždy na 2. svátek vánoční: Memoriál Alfreda Nikodéma. Na již 65. ročníku se o překvapení postaraly především ženy (a dívky). Právě něžné pohlaví mělo mezi prvními šesti plavci na nejdelší bodované trati 4 zástupce. Zimní plavání, také označované jako sportovní otužování, má stále více příznivců, byť jej někteří stále považují za extrémní až bizarní aktivitu.
Pokračování…


Peníze

Nejde tak o snahy zákonodárců omezit situaci, kdy na různých smlouvách (nejen s bankami) je text tak drobný, že bez lupy jej mohou přečíst pouze osoby mladší 40 let s orlím zrakem. Že tyto primitivní metody jsou dnes překonány, to mi došlo při pokusu o pročtení nových „Informaci ke lhůtám v platebním styku Raiffeisenbank a.s.“.
Pokračování…


Pierre Dukano: Dukanova dieta ve 350 receptech

Někdy nevím, zda nějaká nová dieta je vymyšlena proto, aby pomohla obézním zhubnout, nebo proto, aby se o ní mohl vydat bestseller.  Když Pierre Dukan vytvořil svou dietu, měl možná chuť pomoci, ale ve výsledku dosáhl především toho bestselleru. Pomáhá tomu i fakt, že Dukanovu dietu propagují i celebrity, včetně Carol Middleton, matky britské královské nevěsty. K masové popularitě zřejmě přispívá i fakt, že — jak se píše třeba na www.doplavek.cz — Dukanova dieta není „hladová“.
Pokračování…


hodiny

Na povrch vypluly časové souvislosti sebevraždy Otakara Tomka, který byl jediným podezřelým z vraždy malé Aničky v pražské Tróji. Je divné, že si nikdo z časové osy sebevraždy nikdo nepoložil otázky motivu samotného Tomka.
Pokračování…


Mont-St-Michel

Tak se mi podařilo vidět snad nejfotografovanější památku francouzské Normandie. Ano, je to magický komplex staveb na ostrově Mont-St-Michel. Ostrov při ústí řeky Couesnon zvyšuje stavba monumentálního benediktinského opatství více než třikrát. Ostrov je tak vidět zdaleka v celém nížinatém okolí centra Avranches, kde jsme se ubytovali.
Pokračování…


Klesání

Tak nám aféra kolem problémů se Sazkou a její insolvencí vygradovala: naše největší loterijní společnosti nemá na výplatu lednové více než 100milionové výhry. Ředitel Hušák svou odpovědnost vyřešil elegantně způsobem, který na vlastní kůži znám ze základní školy: nechal se uznat práce neschopna. Teď se jedná o tom, že by Sazka (dočasně) přerušila sázkovou činnost.
Pokračování…


Malovat a kreslit

Tak jsem byl na velmi propagované výstavě Amedeo Modigliani v Obecním domě. Už se mi před lety podařilo v zahraničí na jedné výstavě Modiglianiho být, tak jsem byl pln očekávání. Bohužel jsem si ale trochu připadal jako na Cimrmanově hře o Hamletovi bez Hamleta: Modiglianiho obrazů, na které jsem se tak těšil, tam bylo pomálu.
Pokračování…


Peníze

Diskutuje se o tom, že lékaři jsou podhodnoceni, vláda je kritizována, že dostatečně svižně neplní požadavky lékařů, kteří dali protestní výpověď. Jeden moment mi ale v té diskusi chybí: diskuse o tom, jaké je vlastně to správné ohodnocení, tedy to, jaké konkrétně mohou být platové požadavky lékařů, které by měla vláda uspokojit. Celý postup lékařských odborů mi navíc přijde trochu neupřímný v tom, že svou akci prezentují jako krok k reformě zdravotnictví, přitom to však vypadá, že jediné, co rozhoduje o dohodě či nedohodě, jsou peníze na platy lékařů.
Pokračování…


Detektiv

Tak máme nového policejního prezidenta. Přes pokusy o nový styl politiky se to ovšem neobešlo politických kroků spojených s jeho výběrem. Rekapitulujme stručně poslední události:
Pokračování…


Ano, pane ministře

Když jsem poslouchal zprávy ohledně škatulat na Ministerstvu životního prostředí, tak jsem nemohl nevzpomenout na svou oblíbenou 19. epizodu ze seriálu Jistě, pane ministře. Přiblížím, o co šlo:
Pokračování…


Dieta

Vánoční obžerství skončilo na nastává povánoční kocovina. Ta se projevuje v tom, že se zase začínají vyhledávat rady na to, jak se zase dostat minimálně do stavu před svátky. Dostat se zpátky na přijatelnou váhu patří mezi nejčastější novoroční předsevzetí, mnoha lidem by nestačila samotná liposukce. I na tomto blogu je vidět zvýšená aktivita návštěvnosti na klíčová slova „alli“, „adipex“, „dieta“ a „xenical“.
Pokračování…