Když jsem poslouchal zprávy ohledně škatulat na Ministerstvu životního prostředí, tak jsem nemohl nevzpomenout na svou oblíbenou 19. epizodu ze seriálu Jistě, pane ministře. Přiblížím, o co šlo:

Ano, pane ministřeMinistru pro „administrativní záležitosti“ Jimu Heckerovi nabídl tajemník vlády funkci dopravního náčelníka. Zdůvodníl to tím, že jeho neznalost oboru je vlastně výhodou, která mu umožňuje „dostatečný odstup“, protože má „mysl otevřenou a nezatíženou“. Příslušný odborný ministr dopravy je prý to ten úkol nevhodný, protože „pro stromy nevidí les“.

Aktuální situace v Česku: Nový ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) se dosud ochranou životního prostředí nezabýval. Zřejmě má taky mysl otevřenou a nezatíženou. Taky se zřejmě „nenechá oslepit šíří problematiky“, jak jsem zaslechl ve zprávách.

Teď ovšem přijde pointa: od ne-odborníka Jima Heckera se očekávala v jeho nové funkci „spousta činností, a přesto ani náznak výsledku“. Co si od ne-odborného ministra životního prostředí asi tak může slibovat ODS, která nebyla nikdy schopna formulovat environmentální politiku, to nechám na úvaze laskavého čtenáře.


Žádný komentář k příspěvku
„Jistě, pane ministře (životního prostředí)“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>