Tak jsem byl na velmi propagované výstavě Amedeo Modigliani v Obecním domě. Už se mi před lety podařilo v zahraničí na jedné výstavě Modiglianiho být, tak jsem byl pln očekávání. Bohužel jsem si ale trochu připadal jako na Cimrmanově hře o Hamletovi bez Hamleta: Modiglianiho obrazů, na které jsem se tak těšil, tam bylo pomálu.

Na výstavě byly životopisy, staré fotografie, videozáznamy kritiků, videosnímek (ten jsem neviděl, v promítacím koutku bylo plno a nechtělo se mi čekat), díla souputníků, archivní materiály… Na Modiglianiho zbylo jen málo prostoru: snad 3 desítky studií a kreseb a desítka olejomaleb, z toho jedna reprodukce, socha žádná, ani v reprodukci. Když uvážím rozsah sebechvalnosti o rozsahu výstavy na jejím webu, jsem zklamán. Za cenu 220 Kč za vstupné mi to přišlo jako jeden z nejhorších poměrů cena/výkon, které jsem v poslední době na kulturní akci viděl. Větší přehled o Modiglianiho výtvarném díle snad získáte i na CreativeCommons.


Žádný komentář k příspěvku
„Modigliani bez Modiglianiho“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>