Na povrch vypluly časové souvislosti sebevraždy Otakara Tomka, který byl jediným podezřelým z vraždy malé Aničky v pražské Tróji. Je divné, že si nikdo z časové osy sebevraždy nikdo nepoložil otázky motivu samotného Tomka.

hodinyJde totiž o to, že strážný se při pravidelné kontrole opozdil. Tak místo, aby Tomka kontroloval po hodině, jak bylo předepsáno, kontrolu kvůli vaření kávy udělal o 21 minut později. V té době byl Tomek ještě živ. Nemá přesnou představu, jak dlouho mohl pokus o sebevraždu trvat, ale sotva tam visel hodinu a dvacet minut — to by byl pravděpodobně mrtev. Spíš bych řekl, že se začal věšet tak po hodině od poslední kontroly.

Člověk, který ví, že ho kontrolují každou hodinu, a který to myslí se sebevraždou vážně, přece svůj pokus naplánuje těsně po proběhlé kontrole a ne tak, aby po hodině dvacet byl ještě naživu. Spíš mi to připadá tak, že plánoval demonstrativní pokus právě hodinu po předchozí kontrole. No a opoždění strážného mu to překazilo.


Žádný komentář k příspěvku
„Jak vlastně Tomek načasoval svou sebevraždu?“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>