Otužilci I.PKO Praha uspořádali tradiční soutěž, která se koná vždy na 2. svátek vánoční: Memoriál Alfreda Nikodéma. Na již 65. ročníku se o překvapení postaraly především ženy (a dívky). Právě něžné pohlaví mělo mezi prvními šesti plavci na nejdelší bodované trati 4 zástupce. Zimní plavání, také označované jako sportovní otužování, má stále více příznivců, byť jej někteří stále považují za extrémní až bizarní aktivitu.

Jedná se  ale o seriózní sportovní aktivitu, která svým vyznavačům přináší kromě adrenalinového uspokojení také nemalé pozitivní zdravotní efekty. Mezi jiným je to i zvýšení imunity, které často funguje stejně nebo lépe než různé léky a doplňky stravy, jako je třeba Wobenzym (pro info klikněte zde).

Právě zvyšující se popularita a příznivé počasí (teplota vody 5,6 stupně, jasné počasí) přispěly i k rekordnímu počtu účastníků a hlavně k velkému počtu diváků, kteří obsypali zábradlí na nábřeží u Národního divadla a na mostě Legií.

Otužilci ve Vltavě, Praha 26.12.2011 - vítězka závodu na 750m

Hlavní závod vyhrála Eliška Novotná (Fides Brno)

Další informace, odkazy na fotogalerie:


Žádný komentář k příspěvku
„Ženy překvapily na vánoční soutěži otužilců v Praze“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>