V letošní hubnoucí sezóně mezi Vánoci a prázdninami o naši přízeň především dva výrobky: Lipoxal Xtreme II a Bioaktivní Duo Slim. Je jasné, že reklama může být trochu „básnivá“ a že v žádném případě se na ni nepřísahá. Ale přece jen ukazovat video, jak se „vypařují“ jednotky nebo i desítky kilogramů váhy a spojovat to s konzumací jednoho nebo druhého doplňku stravy, to mi přijde jako nepřiměřené. Je fakt zajímavé, že případě prostředků na hubnutí, jako by spotřebitelé (a ostatně i regulátoři) byli výjimečně tolerantní.

Ostatně si představte, že by se se stejnou mírou nadsázky inzerovala třeba auta.

Přitom je zjevné, že slibované účinky, tak, jak jsou prezentovány, patří do říše fantazie. Je pravda, že účinky řady doplňků stravy jsou podpořeny klinickými studiemi. Je ale také pravda, že vzhledem k právnímu postavení  doplňku stravy je takové, že výsledky těchto klinických studií nejsou prověřovány nezávislou institucí. Rozdílů mezi lékem a doplňkem stravy je více, mimo jiné i i to, že nemůže být deklarován jeho léčebný nebo preventivní účinek. A pokud nahlížíme na obezitu jako nemoc, tak je to další hrana zákona, na které reklama na prostředky na hubnutí balancuje.

I když efekt řady doplňků stravy, včetně tak populárního L-karnitinu (info zde), nebyl objektivizován, tak je zase na druhou stranu také pravda, že řada uživatelů doplňků stravy má s jejich užíváním nějakou pozitivní zkušenost.

Letošní rok mi přijde zajímavý i tím, že se letos neinzeruje tak intenzivně jediný volně dostupný skutečný lék na obezitu, kterým je Alli na hubnutí. Přitom se jedná o léčivý přípravek, jehož účinná látka (orlistat) má objektivní účinek a je obsažena i v dalších přípravcích (Xenical). Ne nadarmo je Alli/Xenical jedním z tipů jak lék na obezitu.


Jeden komentář k příspěvku
„Blíží se plavková sezóna, kdo za nás zhubne?“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

  1. Expert:

    Pozor, Alli je sice ozkoušený lék, ale proč už se v Česku neprodává? Asi tak úspěšný nebyl. Doporučuji pozornosti novým doplňkům stravy, které omezují pocit hladu přírodní cestou. Takovým je třeba OBEZIN. Pomohl zhubnout i bývalé Miss ČSSR Christové. Podívejte na
    http://www.obezin-hubnuti.cz/zkusenosti-a-recenze-uzivatelu/.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>