Již tradičně se „na Štěpána“, tedy 26.12., koná v Praze otužilecká soutěž. Soutěž otužilců na Vltavě pořádá rovněž tradičně největší a nejstarší český otužilecký klub – I. plavecký klub otužilců Praha (I.PKO). Zahájení je v 11 hodin a plavat se budou tratě 750, 300 a 100m.

Diváci mohou akci sledovat z nábřeží u Národního divadla nebo z mostu Legií, odkud budou mít dobrý výhled na celou soutěžní trať.

Otužilci na Vltavě (2011)

Otužilci na Vltavě (26.12.2011)

Tradiční vánoční soutěž se jmenuje Memoriál Alfreda Nikodéma na paměť pražského zlatníka, který patřil na začátku 20. století k propagátorům otužování a pořádal veřejné otužilecké exhibice v zimní Vltavě.

Zimní plavání, jak se někdy sportovní otužování nazývá, je relativně velmi populární sport na to, za jak extrémní aktivitu je pokládán. Jen některé ze sportovních soutěží ze během roku zúčastní mezi 300 a 400 plavců, řada dalších pak plave jen pro radost a na soutěže nejezdí.

Otužování má silnou základnu i v Praze, kde vedle pořádajícího I.PKO Praha, který je největším  oddílem v ČR, existují dva další, mnohem menší kluby: Klub ledních medvědů a Česká otužilecká unie. Druhý z jmenovaných má trochu paradoxní jméno – nejedná se o unii, ale o jeden z nejmladších oddílů sdružených v sekci dálkového a zimního plavání Českého plaveckého svazu.


Žádný komentář k příspěvku
„Otužilci na Vltavě 2012“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>