Jeden ze svých posledních kousků provedl ve svém posledním funkčním období Václav Klaus. Vyhlásil totiž těsně před volbou nového prezidenta svou vlastní amnestii. Formálně sice k 20. výročí vzniku ČR, nicméně je to těsně před (doufejme) brzkou inaugurací prezidenta nového. Ten tak vlastně přijde o příležitost vyhlásit svou vlastní amnestii.

Václav Klaus

Václav Klaus

Čas od času je amnestie asi na místě, někoho určitě nová šance povzbudí. Vůbec nechápu povzdechy představitelů justice a policie, že řadu delikventů dostíhali „nadarmo“. Amnestie se týká spíše bagatelních trestných činů, kde pro řadu pachatelů je trestem již samo řízení (ostatně i takový „trest“ náš právní řád zná).  Nejsou to ani „vyhozené peníze“, ale naopak peníze ušetřené, protože věznění je pro stát aktivita ztrátová.

To, co podle mne stojí za pozornost, jsou případy, které se táhnou déle než 8 let — a stále jim není konec. Díky amnestii vyplavaly na povrch. Ukazuje se, že se táhnou především případy závažné ekonomické kriminality. Přijde mi absurdní, že když někdo udělá stotisícové manko, je za katrem natotata. Když zašantročí několik miliard, je to „tak složité“, že se ani nemusí dočkat ukončení procesu.


Žádný komentář k příspěvku
„Klaus na poslední chvíli vyfoukl svému nástupci amnestii“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>