Kuriózním způsobem představil Alexander Julliard možnosti běhu aplikací pro Windows RT na Androidu: Na počítači Apple MacBook spustil emulaci Androidu a na ní pak port programu Wine, a kterém pak běžela aplikace pro Windows. Wine znají příznivci linuxu již dlouho. Jedná o svobodnou implementaci Windows API, na níž je možné spustit programy pro Microsoft Windows.

Alexandre Julliard (Foto: Zachary Goldberg (upraveno), licence Creative Commons-Attribution-Share Alike).

Alexandre Julliard

Julliard je jednou z hlavních postav, které stojí za vývojem Wine. Nyní byl prezentován její port pro platformu Android na procesorech ARM, který umožní spouštět programy pro Windows RT (RT je varianta windowsích „osmiček“ pro procesory ARM). Systém sice na prezentaci na FOSDEM 2013 běžel sice neskutečně pomalu, ale na omluvu je nutno říci, že se zatím jedná o velmi rané stádium vývoje. K pomalosti jistě také přispělo to, že sám Android byl emulován na Apple.

Android/ARM není jedinou mobilní platformou, kde se chce Julliard s Wine prosadit. Nabízí se i možnost prosadit se na tabletech, kde Android běží na intelovských procesorech typu x86.


Žádný komentář k příspěvku
„Aplikace Windows RT poběží snad brzo na Androidu“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>