Nedávno proskočila zpráva, že Microsoft se možná chystá na Office pro Linux. Softwarový (a částečně i hardwarový) gigant čelí totiž ohrožením ze dvou stran: protichůdná rizika možná nemají uspokojivé řešení.

podpisyJe to fakt, že pokud bude Office držet od Linuxu stranou, tak se mu může stát, že zákazníci, kteří přecházejí na Linux se bez microsoftího kancelářského balíku obejdou. Ostatně jim nic jiného nezbude, a tak zavedou OpenOffice, který je zdarma. A upřímně řečeno, pro řadu uživatelů i ve velkých firmách je kancelářská aplikace typu OpenOffice dostatečná.

Pokud se nativní Office pro Linux přece jen objeví, tak to může znamenat odliv zákazníků Windows, kteří se vykašlou na Windows, které museli mít proto, aby na nich mohli provozovat MS Office.

Přes veškeré inovace v poslední době se jedna další hrozba připravuje. Podpora Windows XP končí v dubnu 2014, tedy prakticky za rok. Podle statistik Google Analytics může být současný podíl XP okolo 30%.  Je zde riziko, že po ukončení podpory Windows XP, uživatelé, kteří nemají dostatečně silný hardware, mohou pošilhávat po Linuxu.

No uvidíme. Ostatně já sám mám doma Linux a v práci Windows XP. OpenOffice mi stačí, v práci sice mám Office, ale asi bych se bez něj obešel.

Další hrozby pro Microsoft jsou i v relativně okrajových platformách: o minulém víkendu jsme byli svědky prezentace, při kterém běžela aplikace pro Windows RT na zařízení s Androidem. Sice pomalu a stroj s Androidem byl jen emulován, nicméně je jasné, že tímto směrem se bude pracovat i nadále.


Žádný komentář k příspěvku
„Office pro Linux? Microsoft mezi dvěma ohni“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>