Známý finančník George Soros prodal část akcií Applu a nakoupil akcie Googlu. Ukázalo se to ve chvíli, když velké fondy musely zveřejnit, jaké portfolio akcií drží. Ukázalo se, že není sám, i jiné velké fondy zmenšily objem držených akcií Apple a nekteré z nich je nahradily třeba akciemi Googlu. Uvedené nemohlo nemít vliv na cenu akcií firmy s nakousným jablkem.

Soros na konferenci v MalajsiiPříčina je jasná: i když Apple má rostoucí počet prodejů především svých mobilních zařízení (hlavně tabletů iPad), jeho zisky nerostou, naopak klesají. Ukázaly to ostatně i výsledky hospodaření za první čtvrtletí 2013. A fondy jsou nemilosrdné, to, co je hlavně zajímá, je zisk na akcii za poslední čtvrtletí. A zde je Apple zklamal.

Přes rostoucí obraty Apple především nezaručuje to, co investoři očekávají, tedy udržení zisku a s tím spojené hodnoty ceny akcií. Právě hodnota akcií Applu více než půl roku vytrvale klesá: ještě 18.9.2012 byla akcie Applu za cca 700 USD, její hodnota v květnu 2015 klesla pod 450 USD.


Žádný komentář k příspěvku
„George Soros se odvrací od Applu“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>