Nějak to pořád nešlo, a najednou se nabídkami lacinějšího volání roztrhl pytel. Začalo to Blesk mobilem, a to zase taková bomba nebyla, za 2,50 se občas dalo sehnat volání na různé druhy speciálně vydaných simek, byť jen při pravidelném dobíjení. Jak se ale začala blížit nějaká konkurence virtuálních operátorů, tak se najednou pohnuly ledy a 3 dinosauří operátoři najednou ožili a začali nabízet dosud nevídané ceny na horním konci nabídek, tedy za neomezené volání.

To den ze dne najednou kleslo na čtvrtinu a všichni tři lídři trhu najednou mohou dát cenu okolo 700 Kč. Proč to dřív nešlo a najednou to jde? Že by ta neviditelná ruka trhu fungovala?

telefonováníNyní již to jde docela rychle: GTS nabízí výhodnější tarify pro firmy, Tesco mobile má předplacené karty lepší než Blesk mobil, navíc ještě zvýhodněné pro nakupující v Tescu. Na dolní konec tarifních zákazníků zamířil 99mobil, který má různé programy, přičemž ten nejdražší má 400 volných minut za 399 Kč, tedy hovory za korunu (nadtarifní jsou u všech variant za 1,49 Kč do cizích sítí).  A to jsme neskončili, virtuálním operátorstvím si chtějí přivydělávat další firmy jako ha-vel internet nebo Centropol.

Teď čekáme boj o kmitočty pro sítě 4. generace. Tak bych se rád zeptal, kdeže máme tu síť třetí generace? Když jsem se chtěl loni v létě připojit mobilně k internetu mimo velké město, tak nejen, že 3G tam nexistovalo, ale s GPRS spojením, které technicky umí využít 4 sloty paralelně, jsem bojoval o jeden volný slot s nějakým jiným nešťastníkem a monitor připojení ukazoval střídavě nulu a několik málo kilobitů za sekundu – takovou „rychlost“ nepamatuji ani ze začátků internetu.


Žádný komentář k příspěvku
„S virtuálními operátory se trhá pytel“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>