Google uplatní větší kontrolu nad instalacemi rozšíření pro Chrome – od ledna 2014 bude do verze pro Windows možné přidávat rozšíření jen z oficiálního úložiště Web Store. Sice je možné tuto podmínku obejít, ale pro řadu BFU to může být neschůdná cesta.

Na oficiálním blogu Google deklaruje benefity pro uživatele tak důrazně, že člověka musí napadnout, jestli blaho uživatelů je tím jediným motivem pro nové opatření. Snadno s může stát, že řada populárních rozšíření nebude na toto úložiště připuštěna, protože nebudou vyhovovat stanoveným podmínkám. Takovými kandidáty na vyloučení mohou být třeba programy na blokování reklamy, jejichž činnost není v zájmu samotného Googlu. Připomeňme třeba blokátor AdBlock Plus – ten byl již dříve vyloučen z Google Play (oficiální tržiště aplikací pro Android).

Motivem mohou být i drobné finance, vývojářská registrace na Web Store stojí totiž 5 dolarů a v případě, že publikované rozšíření produkuje finanční příjem, Googlu se z něj musí odvést 5%.


Žádný komentář k příspěvku
„Rozšíření Chrome budoucně jen z Web Store“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>