Archiv pro měsíc 02/2013

maska

Nebezpečný špionážní virus MiniDuke napadl počítače vládních institucí ve dvaceti zemích, nevyhnul se ani Česku. Naštěstí u nás neodcizil ale žádná tajná data, alespoň to tvrdí Národní bezpečnostní úřad. Společnost Kaspersky Lab informovala o tomto závažném útoku hackerů na vládní instituce již včera. Útok byl cílen na více zemí, pokus o napadení hlásí i NATO.
Pokračování…


ovládání

Česko-slovenské duo start-up podnikatelů spustilo svůj projekt M.dot v Americe. Tam ho po počáteční investici 700.000 USD, roce vývoje a 4 měsících na trhu koupil americký gigant GoDaddy. M.dot uvedl na trh aplikaci pro smartphony, která podnikatelům umožňuje, aby mobilním způsobem vytvářeli a spravovali své obchodní stránky.
Pokračování…


LibreOffice (Calc icon)

Jak jsme zmínili v nedávném příspěvku, tak Microsoft možná vyrobí linuxovou verzi svého kancelářského balíku Office. Mezitím ale se již uvolnila nová verze „freewarového“ balíku LibreOffice 4.0. Ta je zase o trochu větším konkurentem softwaru od Microsoftu, protože má vylepšenou podporu microsoftích souborových formátů.
Pokračování…


podpisy

Nedávno proskočila zpráva, že Microsoft se možná chystá na Office pro Linux. Softwarový (a částečně i hardwarový) gigant čelí totiž ohrožením ze dvou stran: protichůdná rizika možná nemají uspokojivé řešení.
Pokračování…


Alexandre Julliard (Foto: Zachary Goldberg (upraveno), licence Creative Commons-Attribution-Share Alike).

Kuriózním způsobem představil Alexander Julliard možnosti běhu aplikací pro Windows RT na Androidu: Na počítači Apple MacBook spustil emulaci Androidu a na ní pak port programu Wine, a kterém pak běžela aplikace pro Windows. Wine znají příznivci linuxu již dlouho. Jedná o svobodnou implementaci Windows API, na níž je možné spustit programy pro Microsoft Windows.
Pokračování…