Budou Windows zdarma již tento podzim? Údajně to tvrdí tajemný rusky bloger Wzor, jehož úniky se opakovaně ukázaly jako pravdivé. Mělo by se jednat o cloudovou verzi a objevit by se měla již tento podzim, a to současně s novou verzí Windows 8 (značenou jako 8.1 update 2 nebo 8.2), do které se vrátí tlačítko Start.

Návrat menu Start ve stylu Windows 7 ostatně již Microsoft sám potvrdil, ovšem dosud oficiálně neoznámil další podrobnosti. Možná také návrat menu Start nebude konečným slovem Microsoftu, který si zřejmě experimenty s dlaždicemi a uživatelskou trpělivostí nechce odpustit. Navrácené menu Start totiž možná bude zase nahrazeno novou verzí uživatelského rozhraní (Metro 2), kde funkcionalita menu Start bude závislá na tom, zda zařízení bude disponovat multidotykovým displejem či nikoli.

Zpráva o Windows zadarmo je možná ještě zajímavější. Již nějakou dobu se spekuluje o tom, že Microsoft chystá jako odpověď na Android, který je právě zdarma. Nejprve cenu licence pro lacinější mobilní zařízení výrazně snížil, pak dokonce do úhlopříčky 9″ licenční poplatky vůbec odpustil. Nyní údajně pracuje na vývoji Windows jako platformy, která by se měla označovat jako Windows Cloud. Ta by měla fungovat tak, že část systému bude uložena za zařízení uživatele (třeba v BIOSu), ostatní součásti se mají stahovat. „Pravda je, že není jasné, za budou funkční v režimu off-line a bez předplacených služeb,“ píše Wzor.

Zdroj: CIO Business World


Žádný komentář k příspěvku
„Wzor předpovídá menu Start a Windows zadarmo“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>