Technologie totiž budou transformovat firmy a práci. Změny se budou týkat hlavně pozic v provozu, ve službách a na střední úrovni řízení. Kanceláře budoucnosti budou ještě více muset brát ohled na zdraví a na pracovní pohodu pracovníků. Klíčový faktorem bude loajalita zaměstnanců – za patnáct let se možná stane největší konkurenční výhodou firem udržet si talentované pracovníky.

Podle studie společnosti CBRE se objevují nové trendy v oblasti pracovního prostředí, které naznačují, že během příštích patnácti let dojde k revolučním změnám ve způsobu, jakým lidé pracují a stejné změny zákonitě nastanou ve způsobu, jakým plánujeme a přemýšlíme o pracovním prostředí. Velký vliv na změnu budou mít především nové technologie. „Schopnost získat a udržet talentované pracovníky bude největší konkurenční výhodou firem v roce 2030 spolu s inovacemi, adaptabilitou a využívaním nových technologií. Návrh a organizace nového pracoviště budou pro dosažení tohoto cíle klíčové,“ říká Bert Hesselink ze společnosti CBRE.

Top 5 klíčových faktorů

  • Pozice v provozu, ve službách a velké množství pozic na střední úrovni řízení prostě zmizí. 50 % dnešních zaměstnání již nebude v roce 2025 existovat.
  • Nová pracovní místa budou vyžadovat kreativní inteligenci, sociální a emoční inteligenci a schopnost využívat moderní technologie. Tato pracovní místa budou mnohem zajímavější, než jsou pracovní místa v současnosti.
  • Pracoviště s pracovními stoly, jak je známe dnes, budou zcela zbytečná. Nikoliv proto, že by nesloužila svému účelu, ale proto, že tento účel již nebude existovat.
  • Existuje významný a celosvětový trend, který se týká všech lidí, ale zejména těch mladých, kdy štěstí, význam a smysl jsou stejné důležité jako finanční ohodnocení.
  • Firmy budou muset být schopné přitáhnout talentované pracovníky: budou muset být důvěryhodné z hlediska schopnosti vytvářet skutečný příspěvek k životnímu pohodlí.

Mladí lidé, jejichž postřehy byly použity ve zprávě, jasně naznačují, že pracoviště se v roce 2030 budou dramaticky lišit od pracovišť, jak je známe dnes, a budou nabízet širokou paletu míst určených ke skupinové spolupráci, ideálních pro určitý typ práce nebo úkol, nebo budou navržena tak, aby vyhovovala konkrétnímu osobnímu stylu práce. Respondenti z řad mladých lidí uváděli zejména, že pracoviště budoucnosti budou muset brát ohled na zdraví a pohodu pracovníků – stejného názoru jsou i specialisté a podnikatelé, kteří se studie zúčastnili. Význam nově vzniklého odvětví zaměřeného na zdravý životní styl v budovách v příštím desetiletí poroste.

Zdroj: CBRE Fast Forward 2030: The Future of Work and the Workplace (studie se zúčastnilo 220 odborníků, podnikatelů a mladých lidí z Asie, Evropy a Severní Ameriky).


Žádný komentář k příspěvku
„Do deseti let zanikne polovina současných zaměstnání“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>