Jak vnímáte své pracovní prostředí? Je office centrum, kde trávíte své dny, zařízené funkčně a stylově, nebo se v něm cítíte spíše nepohodlně? Moderní kanceláře se stále více snaží sledovat trendy ze zahraničí. A tím nejvýraznějším je, abychom se v kanceláři cítili komfortně. Jak to ale dosáhnout?

Nudný průměr versus inovace

Pokud jste někdy zařizovali kancelář, což nesmí chybět? Pracovní stůl, dobrá židle, určitě nezapomenout na odpadkový koš! Praktické, ale nic překvapivého. Kdo pracuje dennodenně v kanceláři ví, že mít dobrý stůl i ergonomickou židli či křeslo je fajn, ale to, co skutečně zvýší pracovní výkon, jsou inovativní kusy nábytku. To však chce v první řadě originální přístup. Naštěstí nabídka kanceláří u nás je stále lepší a lepší. Nikdo sice stoprocentně nezaručí, že netradičně řešené sezení či porady zázračně nabudí vaši produktivitu, ale za pokus to rozhodně stojí. Zejména pokud máte již déle pocit, že stagnuje a vaše tvořivost a všechny nápady jsou v nenávratnu. Co tak si oživit pracovní prostředí pestrými barvami a netradičními kousky nábytku?

Milk Desk

Pracovní stůl Milk Desk je stůl s inovativním designem, který je díky svému bílému povrchu a zaobleným rohům nepřehlédnutelný. Dokáže se elektronicky posouvat nahoru a dolů, má zabudovaný systém na ukrytí kabelů i čtyři praktické přihrádky, které mohou být použity na uskladnění věcí, jako odpadkový koš nebo si z něj uděláte akvárium.

Dělicí stěny

Softwall, jemná a měkká stěna je výborným způsobem, jak si lze velmi flexibilně předělit místnost na dvě části. Je vyrobena z papíru s plstěným jádrem a je skvělá i proto, že nepohlcuje všechno světlo v místnosti (zejména ta bílá) a tlumí zvuky. Navíc je velmi praktická. Stočíte ji do různých tvarů a v případě, že stěnu nepotřebujete, ji jen jednoduše srolujete a odložíte.

Sedací vaky

Stále oblíbenější sedací vaky už dávno nejsou jen módním výstřelkem. Osvědčily se jako doma, tak v kancelářích, zejména v odpočívárnách, protože jsou dokonale pohodlné a přizpůsobivé. No proč na nich nezorganizovat i poradu? O kolik uvolněnější a kreativnější byste byli? Jen si to představte.

Pohovkové porady

Kdo nechce sedací vak, může mít pohovku. A na ní se krásné všichni usadí a řeší, co je třeba vyřešit. Nepochybujeme, že v takové kanceláři není vůbec chuť na hádky.

Kousek přírody

AkváriumOživit si přírodou kanceláře v Praze nebo v jiném velkém městě není nikdy na škodu. Někde to vyřeší akváriem, jiní jsou o dost radikálnější. Co tak stěna z dřevěných polen? Vypadá úžasně, má dokonalou akustiku a velmi originální strukturu. A co vzpruží znuděný kolektiv více, než postavení takové stěny vlastníma rukama? Věřte, že máloco.

Za vším je tedy nábytek? On může za to, zda jsme či nejsme v práci výkonní a jaké jsou mezi námi vztahy? Zřejmě celkem ne, ale jisté je, že i originalita nábytku do jisté míry odráží celkovou náladu v kanceláři. Vždyť kdo už by měl veselou náladu, když je obklopen šedým plastem v sterilní místnosti bez jediné živé barvy? Proč je to tak? To musíme všichni sedět za stejně nevábným stolem a zamračeně hledět do monitorů? Opravdu to jinak nejde?

Ale jde, jen to chce odvahu. Odvahu něco změnit. Možná by stálo za to, dát možnost každému zaměstnanci, ať si sám vybere, zařídí, dotvoří. V pracovním prostředí podle našich představ budeme jistě spokojenější a uvolněnější. A to je tou největší motivací, abychom nastartovali své pracovní motory na maximum, souhlasíte?


Žádný komentář k příspěvku
„5 inovativních kusů nábytku, které dokonale změní vaši kancelář“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>