Hydroterapie, tedy využívání vířivky a hydromasážní vany, mohou pomoci zbavit se bolestí kloubů a obnovit pružnost svalů. Pozitivní účinky vodní terapie mohou nahradit i chronické užívání léků proti bolesti. Mezi hlavními příčinami bolesti kloubů je jejich neohebnost, ztuhlost svalů nebo kombinace obou těchto příčin.

K tomu se často přidružuje i chronické záněty kloubů, sportovní úrazy nebo jen nebo dočasně ztuhlé svaly z nadměrné fyzické aktivity.

Co je to hydroterapie?

Hydroterapie je založena na kombinaci teplé vody s masáží, která je prováděna pomocí trysek v hydromásážní vaně. Pozitivní zdravotní efekt je cílení proudu vody, který může být veden přímo na nemocná nebo unavená místa na těle. Masáž a teplo mji za následek zrychlení krevního oběhu, a to pomáhá urychlit zotavení organismu.

HydroterapieVztlak vody nadlehčuje tělo, a to pomáhá k celkovému uvolnění a k relaxaci. U vířivé vany s hydroterapií mohou být trysky umístěny tak, aby speciálně masírovaly kolenní a ramenní klouby a také oblast krční páteře.

Uvolnění a protažení zmírňuje bolesti

Protažení svalů a kloubů je technika, která je kondičními trenéry. Velmi vhodné je tuto techniku použít právě před cvičením. Protažení uvolňuje měkkou tkáň, která obklopuje klouby. Díky tomu se klouby stávají stávají ohebnějšími, a a to může zmírnit bolest během pohybu.

Privátní wellness

Luxusní výřivky a hydromasážní vany, které dodává společnost Aquamarine Spa, jsou k dispozici v řadě variant, které je možno umístit jak uvnitř domu, tak i venku na zahradě. To vám umožní zařídit si vlastní, privátní wellnes. Vlastní vířivka vám umožní přístup k relaxaci kdykoli to budete potřebovat a je vhodná i v případech, kdy třeba z hygienických důvodů nechcete sdílet lázeňská zařízení s cizími osobami.

Zdroj: Aquamarine Spa


Žádný komentář k příspěvku
„Vířivky pomohou při bolestech kloubů“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>